فید RSS

هیچ فید RSS اضافه نشده است

تشخیص نبات خوب

تشخیص نبات خوب

                                       بنام حضرت دوست

یکی از سوال هایی که برای اکثر ادمها پیش می آید ،این است که یک نبات خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

که من علی تیموری در این پست شما را با روش تشخیص نبات خوب آشنا می کنم.

روش تشخیص نبات خوب

نکاتی که باید برای خرید نبات در نظر بگیریم :

1- رنگ نبات:

2- رنگ نبات خوب  باید شفاف باشد ، اگر نبات سفید است سفید شفاف و اگر نبات زعفرانی و حتی نبات پر زعفران ، باید جلا وشفافیت خود را حفظ کند.

2-ظاهر نبات:

 بر خلاف تصور عموم مردم ، نبات که نگینش ریز تر باشد زود تر حل می شود ، ولی نبات هم داریم که با این که ریز هست حل نمی شود. ظاهر نبات هر چقدر  نگین دار تر و زیبا تر باشد از کیفیت بالا تری بر خوردار است.

3-ضخامت نبات:

 متاسفانه باور اشتباهی که وجود دارد در مورد نبات ، اگر نازک باشد خوب است یا برعکس ، اگر کلفت باشد خوب است . حقیقتا مشخصه های یک نبات خوب به این است که در مرحله ی تولید به چه روشهایی تولید شد است ، واگر نه خوب بودن و بد بودن را ضخامت تعین نمی کند.

4-بسته بندی نبات:

مهم ترین عاملی که باید در نظر گرفت با توجه به شیوع ویروس کرونا ، نوع بسته بندی نبات است. نبات زعفرانی در مجاورت نور آفتاب رنگ خود را از دست می دهد و زرد کمرنگ و سفید می شود.یک بسته بندی خوب باید جنس مقوای استفاده شده دارای علامت سیب سلامت و علامت استاندارد باشد.بسته بندی باید به گونه ای باشد که مشتری را فریب ندهد.برای مثال : یک جعبه ی بزرگ نباشد ولی 500 گرم نبات داخل ان باشد . باید تمام مشخصات محصول روی جعبه درج شده باشد. و نکته ی مهمی که وجود دارد نوع بسته بندی در معرفی محصول برای مشتری نقش اساسی دارد.

5-تاریخ تولید و تاریخ انقضاء:

نبات با توجه به جنسی که دارد و خشک است دارای تاریخ انقضا طولانی است ولی باید حتما روی جعبه درج شده باشد تا خیال مصرف کننده راحت باشد.

 

ما در تولیدات پولک و نبات تیموری تمام این نکات را در نظر گرفته ایم تا اعتماد را به شما هدیه دهیم.

نظرات بازدیدکنندگان