فید RSS

هیچ فید RSS اضافه نشده است

آموزش و روش تولید نبات تخت سینی

آموزش و روش تولید نبات تخت سینی

                                           بنام خدا

          مراحل تولید نبات تخت سینی

 

در این پست به صورت عمومی روش تولید نبات شرح داده می شود ، و اگر می خواهید به صورت حرفه ای یاد بگیرید می توانید فایل های تولید نبات تخت به صورت حرفه ای را از سایت الو پولکی  خریداری کنید وآموزش صفر تا صد را ببینید.

       به قلم استاد علی تیموری

 

قبل از هرچیزی باید در تولید نبات یک دسته اطلاعات را دانست :

سوالی که برای اکثر مردم به وجود می آید این است که نبات چطوری تولید می شود.

تعریف کلی تولید نبات به این شرح است:

شکر در اثر ترکیب با آب حل می شود و سپس با رسیدن به نقطه ی جوش و تبدیل به مایع سیر شده که دیگر درونش شکر و یا ناخالصی حل نمی شود ، و در اثر سرد شدن مولکول ها تغیر شکل داده و تبدیل به نبات می شوند، این خاصیت در فلزات هم وجود دارد.برای تبدیل شدن این محلول به نبات ، باید خیلی آهسته سرد شود که مولکول ها زمان لازم داشته باشند که بر جای خود بنشینند ، وحالت کریستالی به خود بگیرند.

به طور میانگین برای تولید نبات تخت سینی 5 روز زمان لازم است تا سرد شود وبتوان از گرمخانه خارج کرد.

 

مراحل تولید نبات تخت سینی :

1-هر 100 کیلو شکر به میزان یک پنجم آب نیاز دارد برای حل شدن.یعنی هر 100 کیلو شکر به بیست لیتر آب نیاز دارد.ابتدا آب را به جوش میرسانیم. وسپس شکر را مرحله به مرحله میریزیم تا محلول غلیظ شود. سپس باید هم بزنیم تا به درجه ی جوش برسد وحدود بیست دقیقه بقلد تا محلول سیر شود.(دمای 108 درجه)

2- میزان تولید نبات حاصل از شکر ، نصف نصف است ، یعنی اگر 100 کیلو شکر را در اب حل کنیم و بخواهیم نبات از آن بگیریم. 50 کیلو نبات می دهد و50 کیلو شکر مابقی به صورت مایع با آب ها که حل شده خارج می شود که آن را (شیره نبات)می نامیم.

3-ظرف انتخاب شده باید بدون گوشه و تا حد الامکان گرد باشد تا نبات راحت از ظرف خارج شود.و ارتفاع حداکثر 10 سانتی متر.

4-اکثر مردم از روی کنجکاوی می خواهند در خانه نبات تولید کنند که من این کار را پیشنهاد نمی کنم ، مثالی که می توانم بیا ورم این است که در منزل بخواهی طلا و انگشتر درست کنید ، امری است غیر ممکن و فقط مصالح از بین می رود.

5-میزان زعفران که برای تولید نبات معمولی استفاده می شود هر 100 کیلو شکر یک مثقال زعفران است که باید به صورت سائیده شده  دم شود.

حالا که این اطلاعات را متوجه شدید می رویم برای یادگیری مرحله ی بعد

 

وسایل لازم برای تولید نبات:

250 کیلو شکر-50 لیتر آب-2.5 مثقال زعفران اصل -20 عدد سینی نبات تخت – محیطی گرم (گرمخانه) -کف گیر -

دما سنج

دستور پخت نبات :

ابتدا آب را می جوشانیم وسپس شکر را آهسته آهسته میریزیم و هم می زنیم. سپس زمانی که به جوش رسید زیر گاز را کم می کنیم تا کف ایجاد شده بنشیند و کف را با کفگیر میگیریم و مجددا گاز را فشارش را زیاد می کنیم تا به دمای 108 درجه برسد. سپس گاز را خاموش می کنیم و شروع می کنیم ظرف ها را پر کردن وروی هم گذاشتن تا گرمای یکدیگر را حفظ کنند و در گرمخانه را میبندیم.تا 5 روز دیگر در گرمخانه را باز می کنیم ونبات ها را سرازیر می کنیم تا شیره نبات ها خارج شود ، سپس  به صورت ایستاده میگذاریم تا شیره ها خارج شود و نبات به خشکی نسبی برسد، بعد از یک روز که نباتها شیره هایش خارج شد ، در یک ظرف سینی بر میگردانیم .

نبات شما آماده است.

به این روش تولید نبات تخت سینی می گویند که به صورت خلاصه شرح داده شد.

نظرات بازدیدکنندگان